Wizyta Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego w Łukasiewicz – INS

Czas czytania: 3min

W dniu 21.01.2025 nasz Instytut odwiedziły Panie prof. dr hab. inż. Maria Mrówczyńska, Wiceminister Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Izabela Najda-Jędrzejewska, Zastępca Dyrektora w Departamencie innowacji i Rozwoju. W trakcie wizyty Pan Dyrektor Cezary Możeński zaprezentował profil działalności Łukasiewicz – INS, kierunki prowadzonych przez nas badań, sukcesy wdrożeniowe oraz plany kolejnych projektów. Spotkanie było także okazją do omówienia kwestii wynikających z implementacji strategii Sieci Badawczej Łukasiewicz i jej znaczenia dla dalszego rozwoju Instytutu przede wszystkim w strategicznym obszarze „chemii dla przemysłu”.

Istotnym elementem spotkania była wizyta w nowoczesnych laboratoriach Instytutu (Laboratorium Analityczne, Grupa Badawcza Katalizatory, Grupa Badawcza Technologie Przemysłowe i Dekarbonizacja, Grupa Badawcza Nawozy), w trakcie której ich kierownicy zaprezentowali inwestycje Instytutu w najnowocześniejszą aparaturę i infrastrukturę badawczą oraz omówili ich aktualne wykorzystanie. Unikatowy charakter działalności Instytutu zaprezentowano w trakcie pobytu na instalacjach doświadczalnych w Dziale Produkcji Specjalistycznych, gdzie nasi goście mieli okazję do zapoznania się „na żywo” z operacjami związanymi z wytwarzaniem katalizatorów i ekstraktów.

Dzięki uprzejmości Grupy Azoty ZA Puławy SA goście odwiedzili jedną z najważniejszych instalacji produkcji nawozowej tj. instalację mocznika.

 

 

Data publikacji: 2025-01-23

Dowiedz się więcej

Przeczytaj Również

This will close in 0 seconds