Paulina Bogusz doktorem nauk rolniczych

Czas czytania: 3min

Przy wsparciu kolegów, współpracowników i dyrekcji Łukasiewicz – INS w dniu 24 stycznia 2025 roku, na Uniwersytecie Przyrodniczym w Lublinie, odbyła się obrona rozprawy doktorskiej Pani mgr inż. Pauliny Bogusz dotyczącej kwestii efektywności i bezpieczeństwa wykorzystania strumieni odpadowych w technologii wytwarzania specjalistycznych nawozów.

Praca pt. „Badania nad technologią wytwarzania zawiesinowych nawozów wieloskładnikowych na bazie odpadowego fosforanu sodowo potasowego z produkcji polioli oraz przeanalizowanie ich wpływu na plonowanie i parametry jakościowe roślin” została przygotowana pod opieką naukową Pani dr hab. Marzeny Brodowskiej, profesora Uczelni oraz Pana dr hab. Piotra Ruska – lidera obszaru w Łukasiewicz – INS.

Zarówno dysertacja jak i dyskusja nad metodologią i wynikami badań zostały wysoko ocenione przez recenzentów i Komisję Doktorską. Podkreślono głęboką wiedzę Doktorantki w zakresie technologii nawozowych i nawożenia jak i wszechstronność podejścia do problemu oraz poznawczy i utylitarny charakter badań. Komisja Doktorska jednogłośnie zaakceptowała pracę doktorską Pani mgr inż. Pauliny Bogusz wnioskując o nadanie stopienia doktora oraz o wyróżnienie rozprawy doktorskiej.

29 stycznia 2025 r. Rada Dyscypliny Rolnictwo i Ogrodnictwo Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie podjęła Uchwały o nadaniu stopnia naukowego doktora oraz o wyróżnieniu rozprawy doktorskiej Pani mgr inż. Paulinie Bogusz.

Serdeczne gratulacje i życzenia dalszych sukcesów naukowych! 

 

 

Data publikacji: 2025-02-03

Dowiedz się więcej

Przeczytaj Również

This will close in 0 seconds