Łukasiewicz – INS członkiem Polskiej Organizacji Biometanu

Czas czytania: 3min

Biometan to paliwo przyszłości zapewniające zieloną energię ale przede wszystkim bezpieczeństwo i niezależność energetyczną. Chociaż rynek biometanu w Unii Europejskiej sukcesywnie rośnie, w Polsce nie ma ani jednej instalacji produkującej biometan, a sektor biogazowy jest jednym z mniejszych w Europie.

W zmianie tej sytuacji ma pomóc powstała we wrześniu 2022 r. Polska Organizacja Biometanu, zrzeszająca ekspertów branżowych i przedstawicieli wiodących grup paliwowych, energetycznych i ciepłowniczych w Polsce.

Na początku marca 2023 do organizacji przystąpił Łukasiewicz – Instytut Nowych Syntez Chemicznych. Zagadnienie biometanu oraz jego zastosowanie wpisuje się w obszary zainteresowań i kompetencje Instytutu. Dzięki temu Instytut może przyczynić się do rozwijania nowych technologii w zakresie przetwarzania biomasy, oczyszczania biogazu i wykorzystania biometanu, co ma znaczenie dla rozwoju zrównoważonej gospodarki.

 

Data publikacji: 2023-03-29

Dowiedz się więcej

Przeczytaj Również

This will close in 0 seconds