Centrum POLINTEGRA – INS partnerem naukowym

Czas czytania: 3min

27 października 2014 r. w siedzibie PwC w Warszawie odbyło się uroczyste podpisanie przez przedstawicieli 62 instytucji, w tym 33 jednostek naukowych i 29 firm przemysłowych umowy, na mocy której powstało Centrum Polintegra – Ponadregionalne Centrum Naukowo-Przemysłowe (Bio) – Polimery – Materiały – Technologie dla Gospodarki. W imieniu Instytutu Nowych Syntez Chemicznych umowę podpisała Pani Elżbieta Popławska.

Centrum POLINTEGRA to pierwsza w Polsce platforma współpracy nauki i biznesu na rzecz rozwoju i komercjalizacji nowoczesnych technologii polimerowych i biopolimerowych.
Centrum będzie koordynować i promować działania zmierzające do opracowania nowych technologii i ich komercjalizacji, kreować wspólne działania innowacyjne na etapie prac koncepcyjnych i rozwojowych, wspierać współpracę naukowo-techniczną między jednostkami naukowo-badawczymi a podmiotami gospodarczymi, rozwijać współpracę z instytucjami zagranicznymi oraz promować powstanie Programu Strategicznego lub Sektorowego w obszarze polimerów.

Dowiedz się więcej

Przeczytaj Również

This will close in 0 seconds