9 czerwca 2025 roku w siedzibie Światowego Centrum Słuchu Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu w Kajetanach odbyło się XXXIII Forum Wyborcze Elektorów do Rady Głównej Instytutów Badawczych (RGIB). W jego trakcie dokonano wyboru członków RGIB kolejnej kadencji. W wyniku głosowania Elektorów, w nowej RGIB znalazło się 7 przedstawicieli Instytutów Sieci Badawczej Łukasiewicz, w tym dr hab. Paweł Kowalik, z-ca Dyrektora ds. Badawczych Łukasiewicz – INS.
Rada jest organem przedstawicielskim środowiska instytutów badawczych w Polsce, reprezentującym 91 jednostek, w tym instytutów tworzących Sieć Badawczą Łukasiewicz. RGIB aktywnie uczestniczy w kształtowaniu polityki badawczej kraju i działań w kierunku wzmocnienia innowacyjności gospodarki. Funkcję przewodniczącego RGIB Elektorzy ponownie powierzyli Panu prof. dr hab. med. Henrykowi Skarżyńskiemu.
Data publikacji: 2025-06-16


