Łukasiewicz o przyszłości współpracy polsko-szwajcarskiej

Czas czytania: 3min

Technologie przyszłości jako stymulator rozwoju nowoczesnych państw i społeczeństw; współpraca technologiczna Polski i Szwajcarii: obszary, priorytety, wyzwania to tytuł panelu, w którym uczestniczył Zastępca Dyrektora Instytutu ds. Badawczych dr hab. Marcin Konkol w ramach III Polskiego Forum Gospodarczego i Technologicznego, które odbyło się w dniach 18-19 września w Bernie w Szwajcarii.

Wydarzenie zorganizowane przez Ambasadę Polski w Bernie zgromadziło czołowych przedstawicieli biznesu, nauki i technologii oraz przedstawicieli rządu polskiego i szwajcarskiego oraz innych instytucji z Polski i Szwajcarii. Podczas konferencji dyskutowano o perspektywach współpracy polsko-szwajcarskiej w kontekście sytuacji geopolitycznej i jej wpływie na gospodarkę, o obszarach dwustronnych projektów oraz rozwoju kluczowych obszarów napędzanych przez zaawansowane technologie i innowacje. W wydarzeniu uczestniczyli przedstawiciele Sieci Badawczej Łukasiewicz: Wiceprezes Sieci dr hab. Marcin Kraska, Dyrektor Departamentu Współpracy Międzynarodowej prof. dr inż. Rafał Łukasik oraz Dyrektorzy Łukasiewicz – Instytutu Chemii Przemysłowej i Łukasiewicz – ILOT.

Nagranie panelu:

 

 

 

 

Data publikacji: 2023-10-12

Dowiedz się więcej

Przeczytaj Również

This will close in 0 seconds