W dniach 30.08 – 04.09.2015 roku na Politechnice Rzeszowskiej odbył się 8. Kongres Technologii Chemicznej “Surowce – energia – materiały”. Wzięło w nim udział około 500 osób reprezentujących ośrodki naukowe i przemysł chemiczny.
Obrady toczyły się w sześciu sekcjach tematycznych:
- Surowce – energia – odpady,
- Innowacje procesowe i produktowe,
- Współczesne tworzywa polimerowe i nanomateriały,
- Technologie produktów o wysokiej wartości dodanej,
- Przemysł chemiczny a ochrona środowiska,
- Elektrochemia stosowana.
Towarzyszyły im trzy panele dyskusyjne:
- Innowacyjność w przemyśle chemicznym,
- Organizacja i finansowanie badań w technologii chemicznej,
- Kształcenie kadry dla potrzeb technologii chemicznej.
Wart podkreślenia jest liczny (25 osób) i aktywny udział pracowników Instytutu w Kongresie. Wśród przedstawionych przez nich wystąpień znalazł się referat plenarny: C. Możeński, J. Igras: Przemysł nawozowy – czy to już historia, czy przyszłość polskiej chemii? oraz 14 innych wystąpień ustnych i 11 posterów.
Dyrektor INS Cezary Możeński aktywnie uczestniczył w panelu dyskusyjnym dotyczącym innowacyjności w przemyśle chemicznym.
Więcej na temat:
Data publikacji: 2015-09-10






