INS i UDT – porozumienie o współpracy

Czas czytania: 3min

Dnia 12 listopada 2014 r. podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy Instytutem Nowych Syntez Chemicznych, a Urzędem Dozoru Technicznego. To umowa na rzecz poprawy bezpieczeństwa technicznego i ochrony środowiska w Polsce.

Porozumienie podpisali Prezes Urzędu Dozoru Technicznego Mieczysław Borowski i Dyrektor Instytutu Nowych Syntez Chemicznych Cezary Możeński.

Współpraca będzie dotyczyć prac badawczych i rozwojowych na rzecz przemysłu chemicznego, spożywczego, farmaceutycznego i energetyki w zakresie wysokich ciśnień w obszarach syntez chemicznych i ekstrakcji nadkrytycznej (m.in. aparatura, projekty instalacji, konstrukcje aparatów i urządzeń, nadzór nad opracowaniem dokumentacji wykonawczej, wdrożenia wyników badań prac rozwojowych).

Porozumienie jest wynikiem dotychczasowej owocnej i wzajemnie korzystnej współpracy i stwarza nowe możliwości działania w przyszłości.

Podczas pobytu w INS goście zapoznali się z dorobkiem i osiągnięciami Instytutu oraz zwiedzili instalacje badawcze i produkcyjne.

Dowiedz się więcej

Przeczytaj Również

This will close in 0 seconds