48. Seminarium Naukowo-Techniczne pt. „Chemistry for Agriculture and Human Health”

Czas czytania: 3min

W dniach 24-27 listopada w Karpaczu odbyło się 48. Seminarium Naukowo-Techniczne pt. „Chemistry for Agriculture and Human Health”, współorganizowane przez Łukasiewicz – Instytut Nowych Syntez Chemicznych .

Wydarzenie zgromadziło specjalistów z dziedzin chemii, biologii środowiskowej, technologii, biotechnologii, a w tym roku również lekarzy i ekspertów w zakresie dietetyki, zdrowej żywności oraz badań klinicznych i przedklinicznych. W seminarium wzięli udział przedstawiciele uczelni, instytutów badawczych oraz innych ośrodków naukowych.

Naukowcy z Łukasiewicz – Instytutu Nowych Syntez Chemicznych przedstawili tematykę nawozową, koncentrując się na innowacyjnych rozwiązaniach, które mają na celu zwiększenie efektywności nawożenia oraz minimalizację wpływu na środowisko.

Piotr Rusek wziął udział w panelu dyskusyjnym pt. „Projekty z biznesem – szanse i bariery” oraz wygłosił referat na temat technologii wytwarzania nawozów wzbogacanych mikrobiologicznie. Alicja Drozd podczas swojego wystąpienia zaprezentowała ocenę poziomu zanieczyszczeń w wybranych produktach nawozowych na bazie odpadów mineralnych, a w formie posteru scharakteryzowała hydrożele jako materiały wyjściowe do produkcji nawozów o kontrolowanym uwalnianiu. Krzysztof Borowik promował projekt LIFE22-CCM-EL-DIMITRA Grupy Badawczej Nawozy, przedstawiając poster dotyczący zastosowania pofermentów w bionawozach, które wspierają rolnictwo przyjazne środowisku.

 

 

Data publikacji: 2024-11-29

Dowiedz się więcej

Przeczytaj Również

This will close in 0 seconds