Wizyta Ministra Rolnictwa i Rozwoju Wsi
W dniu 5 stycznia 2023 r. Wicepremier i Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Henryk Kowalczyk wizytował spółkę SCF Natural Sp. z o.o. w Suchodołach, zajmującą się kontraktacją, skupem chmielu, jego przetwórstwem i sprzedażą. Wizyta ta miała miejsce w związku z planowanym przejęciem firmy należącej do Grupy Azoty przez Krajową Grupę Spożywczą oraz planowanym skupem chmielu przez KGS i była dobrą okazją do zwiedzenia instalacji ekstrakcji nadkrytycznej w Łukasiewicz – Instytucie Nowych Syntez Chemicznych, który jest największym w Polsce producentem ekstraktów chmielowych. Pan Wicepremier miał okazję zobaczyć instalacje produkcyjne oraz zapoznać się naszymi możliwościami przerobu chmielu na ekstrakt. Jednym z punktów wizyty było też zwiedzenie Centrum Badawczego Nawozów.
Konkurs na najlepszą publikację naukową 2022 roku
Na początku bieżącego roku w Łukasiewicz – Instytucie Nowych Syntez Chemicznych, został ogłoszony konkurs dla pracowników i osób odbywających staż na najlepszą publikację naukową opublikowaną w 2022 roku.
Finał projektu EIT FOOD z udziałem zespołu z Łukasiewicz – INS
Osiem intensywnych sesji szkoleniowych, warsztaty z metod komercjalizacji usług opartych na infrastrukturze badawczej oraz zadania w pracy zespołowej zwiększające kompetencje pracowników Instytutu w zakresie m.in. identyfikacji wyróżników oferty i sposobów ich promocji – to tylko niektóre z aspektów uczestnictwa Łukasiewicz – INS w zakończonym właśnie międzynarodowym programie EIT Food RIS Research Infrastructure Network.
46. Seminarium Naukowo-Techniczne Chemistry for Agriculture
W dniach 20-23.11.2022 r. w Karpaczu odbyło się 46. Seminarium Naukowo-Techniczne Chemistry for Agriculture, którego opiekunem naukowym i pomysłodawcą jest prof. Henryk Górecki z Politechniki Wrocławskiej. Od wielu lat pracownicy Łukasiewicz – INS aktywnie uczestniczą w wydarzeniu, które jest objęte Patronatem Merytorycznym naszego Instytutu.
Bio-aktywnie w ramach programu międzynarodowej sieci współpracy EUREKA
W Dzienniku Gazeta ukazał się artykuł o projektach realizowanych w Łukasiewicz - Instytut Nowych Syntez Chemicznych w ramach inicjatywy Eureka, programu finansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju.
Klaster Polskie Technologie Bazaltowe
Łukasiewicz – Instytut Nowych Syntez Chemicznych wspólnie z Łukasiewicz – Instytut Organizacji i Zarządzania w Przemyśle „ORGMASZ” założyli Klaster Polskie Technologie Bazaltowe. 3 listopada 2022 r. w Centrum Łukasiewicz w Warszawie nastąpiło uroczyste podpisanie listu intencyjnego przez 28 podmiotów, które przystąpiły do inicjatywy. Celem klastra jest transfer wiedzy w zakresie wdrażania nowoczesnych rozwiązań w sektorze technologii bazaltowych oraz kompozytów z ich zastosowaniem.